Регистрация

Чотири громади Сходу отримають інноваційне обладнання для управління лініями вуличного освітлення

Чотири громади Сходу отримають інноваційне обладнання для управління лініями вуличного освітлення

Вже у січні 2022 року чотири об’єднані територіальні громади Донецької та Луганської областей отримають інноваційне обладнання для автоматизованого управління лініями вуличного освітлення. Прилади розроблені та виготовлені командою кафедри комп’ютерних систем і мереж Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в межах проєкту «Система управління вуличним освітленням Ulight», підтриманого ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Проєкт реалізовується у Торецькій, Лисичанській, Попаснянській та Новопсковській громадах упродовж останніх десяти місяців. Завдяки цьому обладнанню можна віддалено моніторити, чи є на лініях вуличного освітлення, наприклад, несправні лампи, сповіщати про несанкціоновані підключення до мереж та отримувати аналітику щодо обліку та споживання електроенергії, а також економити ресурси громад.

«Звичайно, в процесі роботи виникало багато складних ситуацій, пов’язаних із розробкою і тестуванням системи. Так, ми зіткнулись із викликами, пов’язаними із пандемією COVID-19: світовою кризою електронних компонентів, складністю логістики. У комунікації з громадами дуже допомогли представники відділу промоції та інноваційного розвитку Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської ОДА», — зазначає керівник проєкту Ігор Мосін.

Чернівецька команда уже розробила спеціальний блок управління, програмну частину системи управління лініями вуличного освітлення і протестувала її на базі КП «Чернівціміськсвітло». У вересні прилади пройшли сертифікацію на відповідність технічним регламентам ЄС у ВЦ ДП «Рівнестандартметрологія», опісля їх запустили у серійне виробництво. Наразі команда готується до постачання готового обладнання в громади та організації монтажних робіт.

Проєкт реалізується громадською організацією «Фонд «Буковина інноваційна» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Фото: Василь Салига / ГО «Фонд «Буковина інноваційна»

 

Даний розділ новин є майданчиком для вільної журналістики. Матеріали користувачі завантажують самостійно. Адміністрація sever1.com може не розділяти позицію блогерів і не відповідає за достовірність викладених ними фактів.

Шановні користувачі, просимо вас шановливо ставитися до співрозмовників в коментарях, навіть якщо ви не згодні з їх думкою!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Другие статьи рубрики